Wyczarowane z drewna – konkurs

Laureci konkursu

Laureaci konkursu Wyczarowane z drewna 2020
Nazwa szkoły PracaImię i nazwisko ucznia
Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1
w Warszawie.
Szkoła macierzysta: Technikum nr 30
w Zespole Szkół nr 31. im Mieszka I
w Warszawie

1.miejsce

Płetwonurek w suchym skafandrze

Filip Polakowski
Technikum Drzewne w Garbatce – Letnisku

I wyróżnienie

Drewniany telefon

Wiktoria Szatan
Technikum Technologii Drewna w Zespole Szkół Budowlano – Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu

II wyróżnienie

Żarówka

Adam Zasuwik
Niepubliczna Szkoła Rzemiosła im. Św. Józefa w Wejherowie

III wyróżnienie

Drewniany kalendarz

Paweł Labuda
Niepubliczna Szkoła Rzemiosła im. Św. Józefa w Wejherowie

IV wyróżnienie

Wahadło Newtona

Dominik Klawikowski
Technikum Technologii Drewna w Zespole Szkół Budowlano – Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu

V wyróżnienie

Urządzenie wielofunkcyjne

Alicja Rerus

 

Laureaci konkursu Wyczarowane z drewna 2019

Nazwa szkoły PracaImię i nazwisko ucznia
Niepubliczna Szkoła Rzemiosła im. Św. Józefa w Wejherowie
  1. miejsce

Drewniany bandyta

Paweł Labuda
Technikum Drzewne w Garbatce – Letnisku

I wyróżnienie

Drewniany kask rowerowy

Wiktoria Szatan
Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze

II wyróżnienie

Dron drewniany Nielot

Daniel Koban
Technikum Drzewne w Garbatce – Letnisku

III wyróżnienie

Drewniane nożyczki

Mikołaj Czyszek
Technikum Technologii Drewna w Zespole Szkół Budowlano ? Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu

IV wyróżnienie

Listwa stabilizująca

Alicja Rerus
Niepubliczna Szkoła Rzemiosła im. Św. Józefa w Wejherowie

V wyróżnienie

Mahoniowy klucz

Tomasz Rohde

Laureaci konkursu Wyczarowane z drewna 2018

Nazwa szkoły PracaImię i nazwisko ucznia
Zespół Szkół Drzewnych im. Stanisława Staszica w Bydgoszczy
  1. miejsce

Zaginiony pantofelek

Karina Kruczkowska
Niepubliczna Szkoła Rzemiosła w Wejherowie

I wyróżnienie

Pinus Gatling Gun

Paweł Labuda
Technikum Technologii Drewna w Zespole Szkół Budowlano ? Drzewnym im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu

II wyróżnienie

Ochronniki słuchu

Ernest Sowiński
Zespół Szkół Drzewnych im. Stanisława Staszica w Bydgoszczy

III wyróżnienie

Nóż karambit

Artur Smarz
Niepubliczna Szkoła Rzemiosła w Wejherowie

IV wyróżnienie

Wiśniowy monitor

Dawid Krauze
Zespół Szkół Drzewnych im. Stanisława Staszica w Bydgoszczy

V wyróżnienie

Kurtka pilota RAF Dywizjonu 303

Emilia Kot

Laureaci konkursu Wyczarowane z drewna 2017

Nazwa szkoły PracaImię i nazwisko ucznia
Zespół Szkół Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze 1.miejsce
Ręczny karabin maszynowy Diegtiariewa (replika) DP 27
Daniel Pasiukiewicz
Technikum Technologii Drewna w Zespole Szkół Budowlano – Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniuwyróżnienie
Imadło
Maciej Roj
Zespół Szkół Drzewnych im. Stanisława Staszica w Bydgoszczywyróżnienie
Szkatuła – książka
Bartosz Białczyk
Technikum Drzewne w Zespole Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiuwyróżnienie
Zegarek
Hubert Oleś
Technikum Technologii Drewna w Zespole Szkół Budowlano – Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniuwyróżnienie
Pompka do roweru
Adam Makówka
Zasadnicza Szkoła Zawodowa w zawodzie stolarz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskimwyróżnienie
Brony drewniane konne
Mateusz Drożdżyk

Laureaci konkursu Wyczarowane z drewna 2016

Nazwa szkołyPracaImię i nazwisko ucznia
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Technikum Drzewne w Garbatce-Letnisku1. miejsce
Drewniany quad
Karol Sałek
Dominik Soboń
Bartłomiej Suwała
Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych Technikum Budowlano-Drzewne w Poznaniuwyróżnienie
Retro radio
Szymon Śmiglak
Zespół Szkół Budowlanych Technikum Drzewne w Lubliniewyróżnienie
Czołg
Kamila Gorgol
Daniel Kołodziej
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Technikum Drzewne w Garbatce-Letniskuwyróżnienie
Drewniana sygnałówka
Mateusz Udkowski
Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych Technikum Budowlano-Drzewne w Poznaniuwyróżnienie
Rewolwer Dragon Jackson 6
Beniamin Byndas
Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomskuwyróżnienie
Świder do łupania drewna
Bartłomiej Wołek

Laureaci konkursu Wyczarowane z drewna 2015

Nazwa szkołyPracaImię i nazwisko ucznia
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Garbatce Technikum Drzewne w Garbatce-Letnisku1 MIEJSCE
Bicykl
Sebastian Marchewka, klasa III Technikum Drzewnego
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Garbatce Technikum Drzewne w Garbatce-LetniskuWYRÓŻNIENIE
Drewniany silnik
Karol Sałek, klasa IV Technikum Drzewnego, Dominik Soboń, klasa III Technikum Drzewnego
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Garbatce Technikum Drzewne w Garbatce-LetniskuWYRÓŻNIENIE
Drewniane koło terenowe
Karol Sałek, klasa IV Technikum, Bartłomiej Suwała, klasa III Technikum
Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu Technikum Budowlano-DrzewneWYRÓŻNIENIENóż tapicerskiBeniamin Byndas, klasa IIcdT
Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu Technikum Budowlano-DrzewneWYRÓŻNIENIEGramofonSzymon Śmiglak, klasa IIcdT
Zespół Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II w OpoluWYRÓŻNIENIEŚcigacz z drewnaBartosz Pudełko, klasa 2 Technikum
Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu Technikum Budowlano-DrzewnePilarka tarczowa poprzecznaAdam Koczorowski, klasa IVdfT
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy we WłocławkuSedesDawid Kalbarczyk, klasa III Gimnazjum
Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 14 Specjalna, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w GnieźnieKaczor ElegantMarcin Karwan, klasa II b stolarska

Laureaci konkursu Wyczarowane z drewna 2014

Nazwa szkołyPracaImię i nazwisko ucznia
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Garbatce Technikum Drzewne w Garbatce-Letnisko1 MIEJSCE
Działo przeciwlotnicze
Adam Słowik
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Garbatce Technikum Drzewne w Garbatce-LetniskuWYRÓŻNIENIE
Drewniana trąbka
Patryk Czyszkowski
Zespół Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lublinie Technikum DrzewneWYRÓŻNIENIE
Karabin Gewehr 98
Wojciech Pietrzak
Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 14 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w GnieźnieWiewiórka na podstawceMikołaj Lęgas
Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu Technikum Technologii DrewnaCiągnik z przyczepkąAdam Koczorowski
Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu Technikum Technologii DrewnaPolski samochód pancerny WZ34Beniamin Byndas
Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu Technikum Technologii DrewnaOgniwa łańcuchaSławomir Dąbski
Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu Technikum Technologii DrewnaToporek strażackiWojciech Woźniak
  Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu Technikum Technologii DrewnaNezatapialne płetwySamuel Marcinkowski
Zespół Szkół Technicznych im. Boh. Września 1939r. w Kolbuszowej Technikum DrzewneTelefonMarcin Turbak
Zespół Szkół Zawodowych w Starogardzie GdańskimDonica na kwiatyArtur Bulczak
Zespół Szkół Zawodowych w Starogardzie GdańskimCzerpak do wodyRobert Majchrowicz
Zespół Szkół Zawodowych w Starogardzie GdańskimWiadro do wodyPiotr Deruś

Laureaci konkursu Wyczarowane z drewna 2013

Nazwa szkołyPracaImię i nazwisko ucznia
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Garbatce Technikum Drzewne w Garbatce-Letnisko1 MIEJSCE
Drewniany ścigacz
Krzysztof Rogulski
Zespół Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lublinie Technikum DrzewneWYRÓŻNIENIE
Waga dziesiętna z odważnikami
Wojciech Pietrzak, Michał Sim
Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie Technikum Nr 4WYRÓŻNIENIE
Monocykl
Bartosz Ostrowski
Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym Technikum DrzewneWYRÓŻNIENIE
Model piły łańcuchowej Husqvarna
Kamil Barsznica
Zespół Szkół Nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie Technikum Technologii DrewnaWYRÓŻNIENIE
Drezyna
Sławomir Kałążny
Zespół Szkół Nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie Zasadnicza Szkoła ZawodowaWYRÓŻNIENIE
Wagon kolejki
Łukasz Mielnik
Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej GórzeKlucz SzwedMarcin Bździuch
Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 14 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 2 w GnieźnieModel śmigłowca HughesMateusz Paluch
Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu Technikum Technologii DrewnaWał przegubowo-teleskopowyAdam Koczorowski
Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu Technikum Technologii DrewnaMonitor LCD z drewnaSzymon Byndas
Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu Technikum Technologii DrewnaZegarekAron Grześkowiak
Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu Technikum Technologii DrewnaKomplet narzędzi do obróbki ręcznejKacper Marcinkowski
Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu Technikum Technologii DrewnaJaponki z drewnaSamuel Marcinkowski
Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym Technikum DrzewneModel gaśnicyKrzysztof Józefowicz
Zespół Szkół Nr 2 w WadowicachMiecz samurajskiDawid Lasek
Zespół Szkół Nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie Technikum Technologii DrewnaScyzorykRafał Lis
Zespół Szkół Nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie Technikum Technologii DrewnaRakieta stolarzaLeszek Skrobański
Zespół Szkół Zawodowych w Starogardzie GdańskimKultywator ręcznyPiotr Deruś
Zespół Szkół Zawodowych w Starogardzie GdańskimZestaw kuchennyRobert Majchrowicz
Zespół Szkół Budowlanych im. Gen. Stefana Grota Roweckiego w Cieszynie Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 4TrimaranKacper Bizuga-Pietruszka