Informacje o konkursie

Drewno jest surowcem doskonałym i można wykonać z niego praktycznie każdy przedmiot, zachowując w pełni jego walory użytkowe – udowadniają uczestnicy konkursu, organizowanego przez Wydawnictwo Inwestor oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.

„Wyczarowane z Drewna” to konkurs skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, uczących się w klasach o profilu drzewnym. Zadaniem uczestników jest wykonanie oryginalnego przedmiotu z drewna lub materiałów drewnopochodnych, który dotąd nie był powszechnie wykonywany z tego surowca.”

Każdego roku do organizatorów konkursu zgłaszanych jest coraz więcej prac, a poziom ich wykonania jest coraz wyższy. Świadczy to o wysokich umiejętnościach młodzieży szkolnej i wyjątkowej pomysłowości, a niekiedy również o pasji, z jaką podchodzą do drewna. Uczestnicy dotychczasowych edycji nie raz zaskakiwali pomysłowością, o czym świadczy galeria zdjęć w jednej z naszych zakładek. Z drewna powstały już tak wyjątkowe przedmioty jak motor, armata, quad, rowery, bolid, szkielet człowieka, maszyna do szycia, tornister i wiele innych, które burzą stereotypowe myślenie, pokazują kreatywność młodych twórców i jednocześnie pozwalają im wykazać się nabytymi w szkole umiejętnościami z zakresu doboru surowców i technologii produkcji.

Konkurs „Wyczarowane z Drewna” ma wieloletnią tradycję i na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych imprez branżowych – targów Drema i Furnica w Poznaniu. Dla uczniów klas o profilu drzewnym, do których jest adresowany, jest to doskonała okazja, by zaprezentować swoje warsztatowe umiejętności wśród szerokiej rzeszy branżowych profesjonalistów. Wszystkie nadesłane przez uczniów prace, które spełniają wymogi regulaminowe (są pracami oryginalnymi, wykonanymi z drewna lub materiałów drewnopochodnych i stanowią przedmioty, które nie były wykonywane dotąd powszechnie z tego surowca) prezentowane są podczas targów Drema na stoisku Wydawnictwa Inwestor i można je oglądać przez wszystkie dni trwania targów.